Středa, 1 února, 2023
události
HomeBydleníČeká vás stěhování? Těchto osm tipů vám ho zjednoduší

Čeká vás stěhování? Těchto osm tipů vám ho zjednoduší

- Reklama -aktualita

Stahování je velká věc, samozřejmě, pokud jde o přemístění do většího, lepšího či krásnějšího domova. Nicméně, i když se ho snažíme naplánovat co nejdůsledněji, mohou se vyskytnout drobnosti, které celý proces zbytečně zkomplikují. Jistý stres bude při stahování vždy. Jak zajistit, aby ho bylo co nejméně a všechno šlo hladce?

Den stěhování si pečlivě vyberte

Termínu stahování věnujte zvláštní pozornost. Ujistěte se, že vyhovuje všem zúčastněným. Stěhovací firmy mají nejrušnější víkendy, více lidí se stěhuje na začátku a na konci každého měsíce, v létě a přes prázdniny.

Když si zvolíte den mimo tato období, budete mít větší možnost výběru stěhovací služby a obvykle i ušetříte. Pokud se stěhujete z bytu nebo do bytu v paneláku, je vhodné předem informovat spolubydlících, v jakém čase budete potřebovat výtah.

Využijte stahování jako očistu od zbytečností

Stahování je ideální čas na zbavení se zbytečností. Rozhodněte se, co skutečně potřebujete a chcete, vytřiďte věci, které je třeba darovat a co je třeba vyhodit. Nepřenášejte zbytečnosti.

Vytvořte si seznam úkolů

Alespoň dva týdny předem si vypracujte podrobný plán úloh – co všechno musíte udělat, aby bylo stěhování co nejpohodlnější. Nejlepší je rozčlenit si úkoly na jednotlivé místnosti. Například, obývák můžete začít balit i měsíc předem, kuchyňské nádobí naposledy.

Ověřte si, zda nábytek projde dveřmi nového bytu, zda se vejde tam, kde ho chcete použít

Velké kusy nábytku mohou být někdy problémové. Nejhorší je investovat do přepravy něčeho, co neprojde dveřmi nového bytu nebo, co se do místnosti nevejde tak, jak jste si to představovali. Proto předem změřte nábytek a zobrazte rozměry v nové domácnosti.

Sežeňte si krabice na stěhování

V prodejnách s nábytkem se dají sehnat speciální boxy na stěhování, ale nejsou nejlevnější, zejména, pokud je potřebujete hodně. Požádejte přátele, rodinu a místní firmy zda nemají přebytečné krabice a boxy, které by vám usnadnili stěhování. Oblečení snadno přenesete i v pytlích – dokonce ho nemusíte sundávat ani z věšáků, jen složit a vložit do pytle. Jak šikovné stahovací boxy poslouží i kufry a velké tašky na kolečkách, dokonce i koše na prádlo.

Krabice a pytle označte

Nic není horší, než po přestěhování být zaházena desítkami krabic a pytlů bez označení. Proces vybalování urychlíte tím, že krabice označíte místností, do které patří a tím, co obsahují. Nezapomeňte speciálně označit krabice s křehkým obsahem.

Zabalte podnos s příbory do plastového obalu

Ani příbory nemusíte vybírat a balit po jednom. Zabalte je do fólie tak, jak jsou – v podnose na příbory.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel