Středa, 25 ledna, 2023
události
HomeBydleníTato terasa k rodinnému domu prostě patří

Tato terasa k rodinnému domu prostě patří

- Reklama -aktualita

Maximální jednoduchost, čisté linie a decentní barvy. Moderní rodinná novostavba nedaleko Zlína zaujme na první pohled úspěšným propojením obytné části s exteriérem. Podstatnou měrou k němu přispěl i originální návrh víceúrovňové kompozitní terasy vypracovaný majitelům a výběr správných desek.

Ještě nedávno se na okraji Mysločovice nacházela jedna zajímavá, ale nevyužitá stavební parcela. O tom, že tam bude stát rodinný dům, se nepochybovalo, všímavých sousedů mohlo snad jen maličko znervózňovat, jaký. Dopadlo to výborně.

Zásadní podíl na tom má samotný investor, profesí stavbař. Díky tomu byla již od samotného počátku věnována pozornost každému detailu, včetně propojení obytné části domu s bezprostředním okolím za pomoci členité terasy z kompozitního materiálu WoodPlastic®.

Forest Plus Inox 2
Terasa od WPC – Woodplastic, produktovou řadu Terafest. | Zdroj: WPC – Woodplastic
Ideální terasa by měla ladit s domem a jeho okolím

Částečně zastřešená terasa s celkovou plochou 119 m² představuje dominantní prvek exteriéru domu a jak svým pojetím, tak i barevným provedením, zásadním způsobem přispívá k příjemného dojmu z celého prostoru.

Při výběru desek využili majitelé možnost navštívit showroom výrobce, české společnosti WPC – Woodplastic, v Nebovidech u Brna. Přitom si ujasnili možnosti, seznámili se s nabídkou a se specialisty na terasy z kompozitního dřeva předběžně probrali i specifika svého projektu.

„Opakované konzultace byly podrobné, vždy velmi konstruktivní a věcné. Klient přistupoval k výběru opravdu pečlivě, šlo mu o detaily – aby se v drážkách mezi deskami případně nezachytily nečistoty, jak co nejlépe navrhnout a nainstalovat schody tak, aby byly pohodlné na nášlap a současně i na sezení, nebo jako ideální vyřešit kryt bazénu, “ popisuje svou zkušenost Vlastimil Kopecký, technik společnosti Art Bazény, která jako certifikovaný partner výrobce terasu ve finále nainstalovala.

Majitel nemovitosti se nakonec rozhodl pro desky Forest Plus s nepravidelným žíháním, v moderním odstínu Inox. Ačkoliv původně se pohrával s myšlenkou sáhnout po atraktivních tmavých deskách barvy ebenového dřeva, ukázalo se, že právě ocelová šeď nejlépe ladí s nevtíravou fasádou domu s velkými prosklenými plochami, s lamelovou pergolou, s průzračnou bazénovou modrou, sytou zelení osazované flóry a v neposlední řadě i preferovaným mobiliářem.

Tatáž deska byla použita i na unikátní pojízdný kryt bazénu. Výsledek působí kompaktně a přirozeně. Tato terasa k rodinnému domu prostě patří.

O kvalitě terasy rozhoduje materiál desek a správná instalace

Plnoprofilové a plně probarvené kompozitní desky Forest Plus vyrábí společnost WPC – Woodplastic ve své továrně v středočeských Bukovanech. Embosovaný povrch s výrazným přírodním vzorem v kombinaci s nepravidelným pigmentovaným umocňuje kresbu dřeva, přispívá k bezpečnějšímu pohybu na terase a pomáhá potlačit případné nečistoty na jejím celkovém vzhledu.

Každá z desek, která opouští brány závodu, přitom disponuje rodným listem, který ručí za kvalitu produktu a garantuje jak kvalitu samotného materiálu, tak i použití špičkové výrobní technologie Strandex.

Patentovaný materiál WoodPlastic® obsahuje vybranou dřevitou moučku z obnovitelných zdrojů obohacenou o panenský polyetylén PE-HD, který je zdravotně nezávadný a 100% recyklovatelný. Díky svému složení a způsobu výroby jsou tak plně funkční desky příjemné na dotek a mají vysoce reprezentativní design.

Český výrobce poskytuje na své desky záruku až 25 let na hnilobu a působení dřevokazných hub s tím, že terasy dlouhodobě odolají i vysoké zátěži, UV záření, nepřízni klimatu, prachu, bazénové chemii nebo slané vodě. To vše při minimální potřebě údržby.

Společnost WPC – Woodplastic patří k předním evropským výrobcem a dodavatelem teras, plotů, obkladů stěn a stínících a dekorativních lamel z kompozitního dřeva. Její výrobky využívají desetitisíce rodin, firem, institucí, ale i míst ve více než 30 zemí světa.

Díky nabídce kvalitních desek v dobře zásobených skladech, rozsáhlé síti certifikovaných spolupracovníků v České republice i na Slovensku a schopnosti pružně reagovat na každou zakázku, včetně těch atypických, dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Tak, jak se to během jediného týdne podařilo v moravských Mysločovice.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel